Günün Sözü
Ya hedefinize göre çalışın ya da çalışabileceğiniz bir hedef belirleyin...
Arşiv
Mayıs 2019
P S Ç P C C P
« Eki    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

O büyük gün gelip çattığında artık hazırlık günler, antrenmanlar bitti, vücudunuzu hızlı gitmesi için herşeye hazırladınız demektir. Şimdi sıra beyninizi “altın madalya”için kürsüye çıkmaya şartlandırmakta. Son anda en hızlı yüzmek tamamen beyinle ilgilidir. Aşağıdaki 3 ipucu size yardımcı olacaktır:

1) Yarış Odağınız Sonuç Değil, Süreç Olsun
Bir yüzücünün yapabileceği en büyük hata kendisini yarışın önemine, yerine ve zamanına fazla kaptırmak olacaktır. Bu “sonuç”lara odaklanmak sizi gergin ve heyecanlı yapacak ve bu da yavaşlamanıza yol açacaktır. Daha hızlı gitmek için “sürece” odaklanın, yarışma anında ne yaptığınıza odaklanın.

2) Daha Sert Değil Daha Yumuşak Hareket Edin
Eğer yarışa çok fazla önem verirseniz fazla zorlarsınız. Fazla zorlamak kaslarınızın gerilmesine yol açacak ve kulaçlarınız küçülecektir. Bunun yerine rahatlayın ve kulaçlarınızın uzunluğuna(sürece) odaklanın. Unutmayın vücudunuz zaten nasıl hızlı yüzeceğini biliyor.  Şimdiye kadar elde ettiklerinize ve donanımınıza güvenin ve bırakın hızlı yüzmek kendiliğinden oluşsun.

3) Yarış Öncesinde Ruh Haliniz Çok Önemli O Yüzden Sakİn Kalmaya Çalışın
Birçok yüzücü heyecanlanmaları sonucunda daha başlamadan yarışı kaybediyor. Hızlı yüzebilmek sadece yarış öncesinde sakin kalabilmekle ilintilidir. Bunu yapabilmek için; esnetme hareketleri yapın, müzik dinleyin, arkadaşlarınızla konuşun ama sakın yarışmadan bahsetmeyin, derin ve rahat nefes alıp verin ve de en önemlisi eğlenin.

UNUTMAYIN, ASLINDA SOMUT VEYA SOYUT HERŞEY SADECE BEYNİMİZİN BİR ÜRÜNÜDÜR, GERÇEK OLAN TEK ŞEY DÜŞÜNDÜKLERİMİZDİR, OLUMLU DÜŞÜNÜN OLUMLU OLSUN! DÜŞÜNCELERİMİZ BİR ŞEYİ YOKTAN VAR EDEBİLECEĞİ GİBİ VARKEN YOK DA EDEBİLİR.